AUTORĖT MĖ TĖ PĖLQYERAFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ JAVĖS
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Liria ėshtė tė njohėsh kufijtė e tu dhe kufijtė e tė tjerėve.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Gjithė fatkeqėsitė vijnė kur njeriu kėrkon tė rrojė pa fituar, tė fitojė pa punuar, tė punojė pa u lodhur.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Politikanėt janė njėsoj gjithandej. Premtojnė se do tė ndėrtojnė ura edhe atje ku nuk ka lumenj.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Gjėja mė e zgjuar e thėnė mbi beqarinė ose mbi martesėn ka qenė kjo: ēfarėdo qė tė bėsh, do tė pendohesh.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Pėr tė gjetur njė mik, duhet mbyllur njė sy; pėr tė mos e humbur, duhen mbyllur tė dy.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Mėso t'i buzėqeshėsh jetės dhe jeta do tė pėrgjigjet.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Njė pesėdhjetė vjeēar qė e sheh botėn siē e shihte njėzet vjeē, ka shpėrdoruar tridhjetė vjet.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Mė mirė njė zhgėnjim i vėrtetė se njė gėzim i rremė.AFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ MUAJIT
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Mos nis tė bėsh mirė nėse nuk je i pėrgatitur pėr mosmirėnjohjen.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Kur prindėrit bėjnė tepėr pėr fėmijėt, ndodh qė fėmijėt tė mos bėjnė mjaftueshėm pėr veten.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Ēdo shtet ka mafie. Mafia shqiptare ka shtet.TEMAT MĖ TĖ PĖLQYERA
Aforizma.al ėshtė iniciative e Albania Online
Tė gjitha tė drejtat e rezervuara 2004 - 2017
Autori
Pėllumb Syku

NDALOHET RIPRODHIMI I MATERIALEVE PA NJE AUTORIZIM TE VECANTE NGA VETE AUTORI. Ne baze te ligjit Nr. 35/2016 te legjislacionit te Republikes se Shqiperise, ku rrjedh mbrojtja e tė drejtave tė autorit dhe tė drejtave tė tjera tė lidhura me to pėr veprat e natyrės letrare, artistike dhe shkencore. Cdo shkelje do te pasohet me kallezim ne organet e drejtesise.