AUTORĖT MĖ TĖ PĖLQYERAFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ JAVĖS
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Sa mė bosh koka, aq mė e gjatė gjuha.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Tė mos pranosh gabimin, shton njė tjetėr gabim.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Njė politikan i pėrdor statistikat si pijaneci fenerėt e rrugės: jo pėr ndriēim, por pėr mbėshtetje.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Inteligjencės Zoti i ka vėnė kufij, kurse idiotėsisė jo.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Banka ėshtė institucioni qė tė jep para borxh nėse ti arrin ta bindėsh se nuk tė nevojiten.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Masa e dashurisė ėshtė tė duash pa masė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Dashuria ėshtė pėr guximtarėt, ēdo gjė tjetėr ėshtė kopje.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Ėshtė e vėshtirė tė jesh besimtar ndėrkohė qė disa persona nuk goditen papritmas nga rrufeja.AFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ MUAJIT
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Politikani bėhet burrė shteti kur nis tė mendojė pėr brezat e ardhshėm dhe jo pėr zgjedhjet e ardhshme.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Inteligjencės Zoti i ka vėnė kufij, kurse idiotėsisė jo.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Sa mė bosh koka, aq mė e gjatė gjuha.TEMAT MĖ TĖ PĖLQYERA
Aforizma.al ėshtė iniciative e Albania Online
Tė gjitha tė drejtat e rezervuara 2004 - 2017
Autori
Pėllumb Syku

NDALOHET RIPRODHIMI I MATERIALEVE PA NJE AUTORIZIM TE VECANTE NGA VETE AUTORI. Ne baze te ligjit Nr. 35/2016 te legjislacionit te Republikes se Shqiperise, ku rrjedh mbrojtja e tė drejtave tė autorit dhe tė drejtave tė tjera tė lidhura me to pėr veprat e natyrės letrare, artistike dhe shkencore. Cdo shkelje do te pasohet me kallezim ne organet e drejtesise.