AUTORĖT MĖ TĖ PĖLQYERAFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ MUAJIT
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Mėnyra mė e mirė pėr tė bindur njė idiot qė e ka gabim ėshtė ta lejosh tė bėjė sipas mendjes sė tij.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Nė natyrė nuk ka asgjė aq tė pabesė, tė egėr dhe mizore, sa njeriu.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Mė mirė tė kemi armiq tė betuar se miq tė shtirur. Tė parėt shpesh thonė tė vėrtetėn, kurse tė dytėt kurrė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Shumė herė duhet tė luftojmė aq fort pėr jetėn saqė nuk kemi kohė ta jetojmė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Inteligjencės Zoti i ka vėnė kufij, idiotėsisė jo.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Nuk njoh mėkat mė tė madh sesa tė shtypėsh tė pafajshėm nė emėr tė Zotit.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Ėshtė e pamundur tė mposhtėsh njė injorant nė njė debat.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Kush hap dyert e njė shkolle, mbyll dyert e njė burgu.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Nėse do tė mbjellėsh pėr njė vit, mbill misėr e grurė. Nėse do tė mbjellėsh pėrgjithmonė, mbill arsim e kulturė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Politikanėt, ashtu si pelenat, duhen ndėrruar shpesh e gjithmonė pėr tė njėjtėn arsye.TEMAT MĖ TĖ PĖLQYERA
Aforizma.al ėshtė iniciative e Albania Online
Tė gjitha tė drejtat e rezervuara 2004 - 2018
Autori
Pėllumb Syku

NDALOHET RIPRODHIMI I MATERIALEVE PA NJE AUTORIZIM TE VECANTE NGA VETE AUTORI. Ne baze te ligjit Nr. 35/2016 te legjislacionit te Republikes se Shqiperise, ku rrjedh mbrojtja e tė drejtave tė autorit dhe tė drejtave tė tjera tė lidhura me to pėr veprat e natyrės letrare, artistike dhe shkencore. Cdo shkelje do te pasohet me kallezim ne organet e drejtesise.