AUTORĖT MĖ TĖ PĖLQYERAFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ JAVĖS
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Politikani, qė tė bėhet pronar, maskohet si shėrbėtor.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Mos e krahaso veten me askėnd tjetėr, pasi nėse vepron kėshtu, nėnvlerėson vetveten.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Qentė kanė pleshtat, kurse njerėzit njė thes me telashe.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Po tė mos kishte njerėz tė kėqinj nuk do tė kishte avokatė tė aftė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Pėrfaqėsuesit e kėqij zgjedhen nga njerėzit e mirė qė nuk shkojnė tė votojnė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Zgjedhjet shpeshherė fitohen sepse votohet mė shumė kundėr dikujt sesa pėr dikė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Turpi i turpeve: ballafaqimi i dy syve pėrmes vrimės sė tė njėjtės derė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Jeta pėrbėhet 10% nga ajo qė tė ndodh dhe 90% nga mėnyra sesi reagon kundrejt asaj qė tė ndodh.AFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ MUAJIT
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Kujdes nga dy kategori njerėzish: ata qė nuk kanė personalitet dhe ata qė kanė mė shumė se njė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Ka se ē'tė thojė luani, kur rreth e rrotull ka kaq gomerė qė veē pėllasin.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Tri gjėra na kanė mbetur nga parajsa: yjet, lulet dhe fėmijėt.TEMAT MĖ TĖ PĖLQYERA
Aforizma.al ėshtė iniciative e Albania Online
Tė gjitha tė drejtat e rezervuara 2004 - 2017
Autori
Pėllumb Syku

NDALOHET RIPRODHIMI I MATERIALEVE PA NJE AUTORIZIM TE VECANTE NGA VETE AUTORI. Ne baze te ligjit Nr. 35/2016 te legjislacionit te Republikes se Shqiperise, ku rrjedh mbrojtja e tė drejtave tė autorit dhe tė drejtave tė tjera tė lidhura me to pėr veprat e natyrės letrare, artistike dhe shkencore. Cdo shkelje do te pasohet me kallezim ne organet e drejtesise.