AUTORĖT MĖ TĖ PĖLQYERAFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ MUAJIT
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Kushdo qė ushqehet pa punuar ėshtė njė hajdut.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

E djathta ėshtė pėr individin, e majta pėr kolektivin.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Mė mirė njė paqe e sigurt sesa njė fitore e shpresuar.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Smira ashtu si zjarri, mėsyn lart.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Mos ndjek rrugėn e hapur, sepse ajo tė shpie vetėm deri atje ku tė tjerėt kanė qenė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Skllav ėshtė ai qė pret dikė pėr ta liruar.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Pendimi: ndjenjė qė rrallė i shqetėson njerėzit, tė paktėn derisa gjėrat tė mos fillojnė tė shkojnė keq.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Drejtėsia ėshtė si njė rrjet merimange: mban insektet e vegjėl, ndėrsa insektet e mėdha kalojnė pėrtej dhe mbesin tė lirė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Komedia ėshtė njė tragjedi e ndėrprerė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Statistika ėshtė e vetmja shkencė qė u lejon ekspertėve tė ndryshėm tė pėrdorin tė njėjtat tė dhėna e tė arrijnė nė pėrfundime tė ndryshme.TEMAT MĖ TĖ PĖLQYERA
Aforizma.al ėshtė iniciative e Albania Online
Tė gjitha tė drejtat e rezervuara 2004 - 2017
Autori
Pėllumb Syku

NDALOHET RIPRODHIMI I MATERIALEVE PA NJE AUTORIZIM TE VECANTE NGA VETE AUTORI. Ne baze te ligjit Nr. 35/2016 te legjislacionit te Republikes se Shqiperise, ku rrjedh mbrojtja e tė drejtave tė autorit dhe tė drejtave tė tjera tė lidhura me to pėr veprat e natyrės letrare, artistike dhe shkencore. Cdo shkelje do te pasohet me kallezim ne organet e drejtesise.