AUTORĖT MĖ TĖ PĖLQYERAFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ JAVĖS
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

I duhen njėzet vjet njė femre qė ta bėjė tė birin burrė, kurse njė tjetre i mjaftojnė njėzet minuta qė ta bėjė komplet idiot.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Kur njerėzit nuk mund tė ndryshojnė gjėrat, ndryshojnė fjalėt.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Nėse vret njė njeri je vrasės. Nėse vret njė milion njerėz je njė pushtues. E nėse i vret tė gjithė njerėzit je Zoti.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Mė tmerron ideja e botės pa mua.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Jeta dhe ėndrrat janė fletėt e tė njėjtit libėr: t'i lexosh me radhė ėshtė tė jetosh, t'i shfletosh sipas rastėsisė ėshtė tė ėndėrrosh.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Nėse njė njeri arrin tė jetojė edhe pas vdekjes, atėherė ndoshta ai ėshtė njė njeri i madh.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

S'e kanė fajin sytė e mi qė s'i shqiten, por hyjnitė qė e bėnė aq tė bukur.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Mos prano asgjė qė s'mund tė kthesh, pasi ekuilibri i jetės bazohet mbi reciprocitetin.AFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ MUAJIT
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Ziliqarit mos i trego as ėndrren qė ke parė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Njerėzit qė kafshojnė dorėn e atij qė i ushqen, zakonisht pėrfundojnė duke lėpirė kėpucėt e atyre qė i shkelmojnė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Puna largon tri tė kėqija tė mėdha: mėrzinė, veset dhe nevojat.TEMAT MĖ TĖ PĖLQYERA
Aforizma.al ėshtė iniciative e Albania Online
Tė gjitha tė drejtat e rezervuara 2004 - 2017
Autori
Pėllumb Syku

NDALOHET RIPRODHIMI I MATERIALEVE PA NJE AUTORIZIM TE VECANTE NGA VETE AUTORI. Ne baze te ligjit Nr. 35/2016 te legjislacionit te Republikes se Shqiperise, ku rrjedh mbrojtja e tė drejtave tė autorit dhe tė drejtave tė tjera tė lidhura me to pėr veprat e natyrės letrare, artistike dhe shkencore. Cdo shkelje do te pasohet me kallezim ne organet e drejtesise.