AUTORĖT MĖ TĖ PĖLQYERAFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ JAVĖS
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Vetmia ėshtė e mrekullueshme pėr dy arsye: tė lejon tė rrish me vetveten dhe tė largon nga tė tjerėt.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Sa i ėmbėl ėshtė pushimi pasi ke bėrė detyrėn.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Njė e treta e ushqimit qė hamė na shėrben pėr tė jetuar, dy tė tretat e tjera u shėrbejnė mjekėve pėr tė jetuar.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Vetėm njė person mund tė vendosė fatin tim, dhe ai jam unė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Kompromiset bėhen me kundėrshtarėt, jo me miqtė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Kush ėshtė i pastėr nė shpirt, nuk ka nevojė pėr fe.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Arsyeja kryesore e pėrhapjes sė injorancės nė masė ėshtė fakti qė tė gjithė dinė tė shkruajnė e tė lexojnė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Dashuria mund tė lėndojė, por edhe mund tė shėrojė.AFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ MUAJIT
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Nėse vuan mė shumė se tė tjerėt, mos u ēudit, njė shpirt i madh ndjen mė shumė dhimbje se njė shpirt i vogėl.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Njeriu duhet tė jetė aq i rritur sa t'i pranojė gabimet, aq inteligjent sa tė mėsojė prej tyre, dhe aq i fortė sa t'i korrigjojė ato.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Prejardhja nuk e bėn fisnik individin, ėshtė individi qė e fisnikėron prejardhjen.TEMAT MĖ TĖ PĖLQYERA
Aforizma.al ėshtė iniciative e Albania Online
Tė gjitha tė drejtat e rezervuara 2004 - 2017
Autori
Pėllumb Syku

NDALOHET RIPRODHIMI I MATERIALEVE PA NJE AUTORIZIM TE VECANTE NGA VETE AUTORI. Ne baze te ligjit Nr. 35/2016 te legjislacionit te Republikes se Shqiperise, ku rrjedh mbrojtja e tė drejtave tė autorit dhe tė drejtave tė tjera tė lidhura me to pėr veprat e natyrės letrare, artistike dhe shkencore. Cdo shkelje do te pasohet me kallezim ne organet e drejtesise.