AUTORĖT MĖ TĖ PĖLQYERAFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ MUAJIT
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Mjeku mė i mirė ėshtė natyra: shėron dy tė tretat e sėmundjeve dhe nuk flet keq pėr kolegėt.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Dėshpėrimi mė i thellė qė mund tė pushtojė njė shoqėri ėshtė dyshimi se tė jetosh ndershmėrisht ėshtė e kotė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Janė tė rrallė ata qė pėrdorin trurin, tė paktė ata qė pėrdorin zemrėn, unik ata qė i pėrdorin tė dyja.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Paraja nuk e ndryshon njeriun, por i heq maskat.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Nėse pėr lumturinė tėnde ke nevojė pėr lejen e dikujt tjetėr, je vėrtetė njė mjeran i shkretė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Epoka moderne ka mbaruar. Ka filluar mesjeta e specialistėve. Sot edhe budallai ėshtė i specializuar.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Ekziston vetėm njė mėnyrė pėr tė treguar inteligjencėn tėnde pėrballė budallenjve: tė mos flasėsh me ta.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Vetėm kush ka besim nė vetvete mund t'u qėndrojė besnik tė tjerėve.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Janė disa ēaste gjatė jetės, kur dikush tė mungon aq fort, saqė do tė doje ta nxirrje nga ėndrrat, pėr ta pėrqafuar.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Kush nuk ka vuajtur kurrė, as tė ngushėllojė nuk di.TEMAT MĖ TĖ PĖLQYERA
Aforizma.al ėshtė iniciative e Albania Online
Tė gjitha tė drejtat e rezervuara 2004 - 2018
Autori
Pėllumb Syku

NDALOHET RIPRODHIMI I MATERIALEVE PA NJE AUTORIZIM TE VECANTE NGA VETE AUTORI. Ne baze te ligjit Nr. 35/2016 te legjislacionit te Republikes se Shqiperise, ku rrjedh mbrojtja e tė drejtave tė autorit dhe tė drejtave tė tjera tė lidhura me to pėr veprat e natyrės letrare, artistike dhe shkencore. Cdo shkelje do te pasohet me kallezim ne organet e drejtesise.