AUTORĖT MĖ TĖ PĖLQYERAFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ JAVĖS
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Sa mė bosh koka, aq mė e gjatė gjuha.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Inteligjencės Zoti i ka vėnė kufij, kurse idiotėsisė jo.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Banka ėshtė institucioni qė tė jep para borxh nėse ti arrin ta bindėsh se nuk tė nevojiten.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Shumica e politikanėve janė tė paaftė. Pakica janė tė aftė pėr ēmos.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Ėshtė e vėshtirė tė jesh besimtar ndėrkohė qė disa persona nuk goditen papritmas nga rrufeja.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Tė mos pranosh gabimin, shton njė tjetėr gabim.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Nėse ti ke ngrėnė dy pula dhe unė asnjė, statistikisht rezulton se kemi ngrėnė nga njė pulė secili.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Duke qenė se idiotėsia ėshtė kaq e vėshtirė pėr t'u ē'rrėnjosur, mendoj se ndoshta ideja budiste e rimishėrimit ka nė vetvete diēka tė vėrtetė.AFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ MUAJIT
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Politikani bėhet burrė shteti kur nis tė mendojė pėr brezat e ardhshėm dhe jo pėr zgjedhjet e ardhshme.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Inteligjencės Zoti i ka vėnė kufij, kurse idiotėsisė jo.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Sa mė bosh koka, aq mė e gjatė gjuha.TEMAT MĖ TĖ PĖLQYERA
Aforizma.al ėshtė iniciative e Albania Online
Tė gjitha tė drejtat e rezervuara 2004 - 2017
Autori
Pėllumb Syku

NDALOHET RIPRODHIMI I MATERIALEVE PA NJE AUTORIZIM TE VECANTE NGA VETE AUTORI. Ne baze te ligjit Nr. 35/2016 te legjislacionit te Republikes se Shqiperise, ku rrjedh mbrojtja e tė drejtave tė autorit dhe tė drejtave tė tjera tė lidhura me to pėr veprat e natyrės letrare, artistike dhe shkencore. Cdo shkelje do te pasohet me kallezim ne organet e drejtesise.