AUTORĖT MĖ TĖ PĖLQYERAFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ MUAJIT
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Tė jesh i qeshur dhe i thjeshtė ėshtė arti mė i arritur nė botė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

E mira bėhet nė heshtje, ēdo gjė tjetėr ėshtė teatėr.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Njė popull nis tė shthuret kur nis tė shthuret gramatika dhe gjuha e tij.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Miqėsia pa interes ekziston vetėm mes personave me tė njėjtėn shumė tė ardhurash.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Pėr t'ia dalė nė kėtė botė, duhet tė dukesh i ēmendur e tė jesh i zgjuar.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Dhe nėntėdhjetė e nėntė herė po tė rrėzohemi, duhet tė ringrihemi pėrsėri.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Kur i shkoni tė sėmurit pėr vizitė, trimėrojeni, sepse kjo juve nuk ju kushton asgjė, kurse atė e ndihmon.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Suksesi nuk ecėn paralelisht me meritėn: Amerika nuk e ka marrė emrin nga Kristofor Kolombi.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Shumė njerėzve gjuha u theu hundėn.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Mė mirė t'u shtosh jetė ditėve, sesa ditė jetės.TEMAT MĖ TĖ PĖLQYERA
Aforizma.al ėshtė iniciative e Albania Online
Tė gjitha tė drejtat e rezervuara 2004 - 2017
Autori
Pėllumb Syku

NDALOHET RIPRODHIMI I MATERIALEVE PA NJE AUTORIZIM TE VECANTE NGA VETE AUTORI. Ne baze te ligjit Nr. 35/2016 te legjislacionit te Republikes se Shqiperise, ku rrjedh mbrojtja e tė drejtave tė autorit dhe tė drejtave tė tjera tė lidhura me to pėr veprat e natyrės letrare, artistike dhe shkencore. Cdo shkelje do te pasohet me kallezim ne organet e drejtesise.