AUTORĖT MĖ TĖ PĖLQYERAFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ JAVĖS
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Ironia mė e madhe e jetės ėshtė se ēdo gjė qė duam, tashmė e kemi.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Gjėrat janė tė lidhura nga fije tė padukshme: nuk mund tė kėpusėsh njė lule pa trazuar njė yll.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Nėse nuk je elegant, ji tė paktėn ekstravagant.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Ndiqni tė pakėtit, jo njerėzit vulgar.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Dashuroj siē dashuria dashuron. Nuk di tjetėr arsye qė dashuroj pėrveēse dashuroj.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Bota nuk e gjykon sjelljen tonė nga arsyet, por nga suksesi. Prandaj, s'na mbetet tjetėr, veēse tė kemi sukses.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Njeriu mund tė zgjedhė cilėndo fe qė ka trashėguar apo qė i pėlqen, por s'mund tė zgjedhė njė tjetėr kombėsi dhe tė luftojė tė tijėn, pa vėnė nė ballė njė vulė tė madhe prej tradhėtari.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Asnjė e keqe shoqėrore nuk ka tė krahasuar me zhgėnjimin dhe demoralizimin qė papunėsia u sjell komuniteteve njerėzore.AFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ MUAJIT
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Kur populli ka frikė nga qeveria, ka tirani. Kur qeveria ka frikė nga populli, ka liri.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Mund tė jenė tė kėqij vetėm njerėzit qė nuk e kanė provuar dhimbjen, sepse kush e ka provuar, nuk mund tė dojė qė dikush tjetėr tė vuajė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Asnjėherė nuk je mė shumė idiot, sesa atėherė kur pėrpiqesh tė bėsh si shumė i zgjuar.TEMAT MĖ TĖ PĖLQYERA
Aforizma.al ėshtė iniciative e Albania Online
Tė gjitha tė drejtat e rezervuara 2004 - 2017
Autori
Pėllumb Syku

NDALOHET RIPRODHIMI I MATERIALEVE PA NJE AUTORIZIM TE VECANTE NGA VETE AUTORI. Ne baze te ligjit Nr. 35/2016 te legjislacionit te Republikes se Shqiperise, ku rrjedh mbrojtja e tė drejtave tė autorit dhe tė drejtave tė tjera tė lidhura me to pėr veprat e natyrės letrare, artistike dhe shkencore. Cdo shkelje do te pasohet me kallezim ne organet e drejtesise.