AUTORĖT MĖ TĖ PĖLQYERAFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ MUAJIT
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Kush nuk ka vuajtur kurrė, as tė ngushėllojė nuk di.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Avantazhi i tė qenėt inteligjent ėshtė se mund ta bėsh idiotin kurdoherė, kurse e kundėrta ėshtė krejt e pamundur.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Ku ka shumė policė, nuk ka liri. Ku ka shumė ushtarė, nuk ka paqe. Ku ka shumė ligjvėnės, nuk ka drejtėsi.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Psikologu ėshtė njė mashtrues qė ju bėn njė thes me pyetje tė kushtueshme ndėrkohė qė gruaja juaj jua bėn falas.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Gjithė fatkeqėsitė vijnė kur njeriu kėrkon tė rrojė pa fituar, tė fitojė pa punuar, tė punojė pa u lodhur.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Koha e sjell gjithmonė tė vėrtetėn. Sa keq qė nuk e sjell gjithmonė nė kohė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Mos mė hiqni asnjė rrudhė! I kam paguar shtrenjtė tė gjitha.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Martesa ėshtė si njė kurth minjsh: ata qė janė brenda do tė donin tė dilnin, ndėrsa ata qė janė jashtė i sillen pėrreth qė tė hyjnė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Sa mė e vogėl mendja, aq mė e madhe arroganca.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Fati na cakton tė afėrmit, ndėrsa miqtė i zgjedhim vetė.TEMAT MĖ TĖ PĖLQYERA
Aforizma.al ėshtė iniciative e Albania Online
Tė gjitha tė drejtat e rezervuara 2004 - 2018
Autori
Pėllumb Syku

NDALOHET RIPRODHIMI I MATERIALEVE PA NJE AUTORIZIM TE VECANTE NGA VETE AUTORI. Ne baze te ligjit Nr. 35/2016 te legjislacionit te Republikes se Shqiperise, ku rrjedh mbrojtja e tė drejtave tė autorit dhe tė drejtave tė tjera tė lidhura me to pėr veprat e natyrės letrare, artistike dhe shkencore. Cdo shkelje do te pasohet me kallezim ne organet e drejtesise.