AUTORĖT MĖ TĖ PĖLQYERAFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ JAVĖS
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Tė gjitha qeniet njerėzore kanė tri jetė: publike, private dhe sekrete.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Nėse tė dua ndoshta humbas, por nėse nuk guxoj tė tė dua nuk do tė fitoj kurrė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Futbolli ėshtė njė lojė e thjeshtė: 22 lojtarė ndjekin topin pėr 90 minuta e nė fund Gjermania fiton.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Asnjė fitues nuk i beson rastėsisė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Nuk fshihet tek yjet fati ynė, por brenda nesh.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Nuk ėshtė kurrė tepėr vonė pėr tė qenė ai qė duam tė jemi.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Nė vitin 1969 kam provuar tė lė alkoolin e femrat. Kam kaluar 20 minutat mė tė kėqia tė jetės sime.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Ironia mė e madhe e jetės ėshtė se ēdo gjė qė duam, tashmė e kemi.AFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ MUAJIT
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Kur populli ka frikė nga qeveria, ka tirani. Kur qeveria ka frikė nga populli, ka liri.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Mund tė jenė tė kėqij vetėm njerėzit qė nuk e kanė provuar dhimbjen, sepse kush e ka provuar, nuk mund tė dojė qė dikush tjetėr tė vuajė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Asnjėherė nuk je mė shumė idiot, sesa atėherė kur pėrpiqesh tė bėsh si shumė i zgjuar.TEMAT MĖ TĖ PĖLQYERA
Aforizma.al ėshtė iniciative e Albania Online
Tė gjitha tė drejtat e rezervuara 2004 - 2017
Autori
Pėllumb Syku

NDALOHET RIPRODHIMI I MATERIALEVE PA NJE AUTORIZIM TE VECANTE NGA VETE AUTORI. Ne baze te ligjit Nr. 35/2016 te legjislacionit te Republikes se Shqiperise, ku rrjedh mbrojtja e tė drejtave tė autorit dhe tė drejtave tė tjera tė lidhura me to pėr veprat e natyrės letrare, artistike dhe shkencore. Cdo shkelje do te pasohet me kallezim ne organet e drejtesise.