AUTORĖT MĖ TĖ PĖLQYERAFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ MUAJIT
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Fatkeqėsia mė e madhe qė mund t'i ndodhė njeriut inteligjent ėshtė tė caktohet vartės i budallait.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Njerėzit qė kafshojnė dorėn e atij qė i ushqen, zakonisht pėrfundojnė duke lėpirė kėpucėt e atyre qė i shkelmojnė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Shto peshėn e fjalėve, jo volumin e zėrit. Ėshtė shiu qė i rrit lulet, jo bubullima.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Besoj nė Zotin qė ka krijuar njerėzimin, jo nė Zotin qė njerėzimi krijoi.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Po tė mos kishte kaq shumė dele, nuk do tė kishte kaq shumė ujqėr.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Ka ēaste nė jetė, kur heshtja bėhet faj dhe tė folurit detyrim.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Kur u linde, ti qaje e tė gjithė rreth teje qeshnin. Jetoje jetėn nė mėnyrė qė kur tė vdesėsh, tė jesh i vetmi qė qesh, ndėrkohė qė tė gjithė rreth teje qajnė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Edukatėn secili e mėson nė shtėpi tė vet, pėrndryshe bota ta shpjegon me kamxhik.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Koprracia ėshtė tė rrosh nė varfėri nga frika se mos bėhesh i varfėr.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Tė vuash nė mungesė tė dikujt qė dashuron ėshtė njė e mirė, krahasuar me tė jetuarit me dikė qė urren.TEMAT MĖ TĖ PĖLQYERA
Aforizma.al ėshtė iniciative e Albania Online
Tė gjitha tė drejtat e rezervuara 2004 - 2017
Autori
Pėllumb Syku

NDALOHET RIPRODHIMI I MATERIALEVE PA NJE AUTORIZIM TE VECANTE NGA VETE AUTORI. Ne baze te ligjit Nr. 35/2016 te legjislacionit te Republikes se Shqiperise, ku rrjedh mbrojtja e tė drejtave tė autorit dhe tė drejtave tė tjera tė lidhura me to pėr veprat e natyrės letrare, artistike dhe shkencore. Cdo shkelje do te pasohet me kallezim ne organet e drejtesise.