AUTORĖT MĖ TĖ PĖLQYERAFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ MUAJIT
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Mė shumė se ēdo gjė mė tremb budallai qė pėrpiqet tė bėjė biseda inteligjente.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Mėsoji tėt biri tė heshtė, tė flasė mėson vetė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Njeriu i matur nuk thotė ēdo gjė qė mendon, por mendon ēdo gjė qė thotė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Problemi i njerėzimit ėshtė se budallenjtė dhe fanatikėt janė tmerrėsisht tė sigurt nė vetvete, ndėrsa njerėzit e menēur janė plot me dyshime.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Dashuria tė bėn tė bėsh gjėra tė ēmendura: unė pėr shembull, jam martuar.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Nėse merr njė qen qė po vdes urie dhe e ushqen, nuk do tė tė kafshojė. Ėshtė ky ndryshimi mes qenit e njeriut.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Suksesi nuk ėshtė pėrfundimtar, dėshtimi nuk ėshtė fatal, ajo qė ka rėndėsi ėshtė guximi pėr tė bėrė pėrpara.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Vjeshta ėshtė njė pranverė e dytė, ku ēdo gjethe ėshtė njė lule.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Njeriu ėshtė kanceri i tokės.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

E kishte ndėrgjegjen e pastėr. S'e kishte pėrdorur kurrė.TEMAT MĖ TĖ PĖLQYERA
Aforizma.al ėshtė iniciative e Albania Online
Tė gjitha tė drejtat e rezervuara 2004 - 2017
Autori
Pėllumb Syku

NDALOHET RIPRODHIMI I MATERIALEVE PA NJE AUTORIZIM TE VECANTE NGA VETE AUTORI. Ne baze te ligjit Nr. 35/2016 te legjislacionit te Republikes se Shqiperise, ku rrjedh mbrojtja e tė drejtave tė autorit dhe tė drejtave tė tjera tė lidhura me to pėr veprat e natyrės letrare, artistike dhe shkencore. Cdo shkelje do te pasohet me kallezim ne organet e drejtesise.