AUTORĖT MĖ TĖ PĖLQYERAFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ MUAJIT
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Avantazhi i tė qenėt inteligjent ėshtė se mund ta bėsh idiotin kurdoherė, kurse e kundėrta ėshtė krejt e pamundur.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Ku ka shumė policė, nuk ka liri. Ku ka shumė ushtarė, nuk ka paqe. Ku ka shumė ligjvėnės, nuk ka drejtėsi.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Sa mė e vogėl mendja, aq mė e madhe arroganca.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Kush nuk ka vuajtur kurrė, as tė ngushėllojė nuk di.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Nė rini, mungesa e kėnaqėsisė ėshtė dhimbje. Nė pleqėri, mungesa e dhimbjes ėshtė kėnaqėsi.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Mė mirė tė jem njė dėshtim nė diēka qė pėlqej se njė sukses nė diēka qė urrej.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Shumė femra preferojnė mė shumė qė tė jenė tė bukura sesa inteligjente. Nuk e kanė krejt gabim, pasi shumė meshkuj kanė mė tė zhvilluar shikimin sesa trurin.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Koha e sjell gjithmonė tė vėrtetėn. Sa keq qė nuk e sjell gjithmonė nė kohė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Ndėrgjegja ėshtė zėri i brendshėm qė na lajmėron se dikush mund tė na shohė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Nėse u jap pėr tė ngrėnė tė varfėrve, mė quajnė shenjt. Por nėse shpjegoj pėrse tė varfėrit nuk kanė pėr tė ngrėnė, mė quajnė komunist dhe subversiv.TEMAT MĖ TĖ PĖLQYERA
Aforizma.al ėshtė iniciative e Albania Online
Tė gjitha tė drejtat e rezervuara 2004 - 2018
Autori
Pėllumb Syku

NDALOHET RIPRODHIMI I MATERIALEVE PA NJE AUTORIZIM TE VECANTE NGA VETE AUTORI. Ne baze te ligjit Nr. 35/2016 te legjislacionit te Republikes se Shqiperise, ku rrjedh mbrojtja e tė drejtave tė autorit dhe tė drejtave tė tjera tė lidhura me to pėr veprat e natyrės letrare, artistike dhe shkencore. Cdo shkelje do te pasohet me kallezim ne organet e drejtesise.