AUTORĖT MĖ TĖ PĖLQYERAFORIZMAT MĖ TĖ PĖLQYERA TĖ MUAJIT
g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Kush hap dyert e njė shkolle, mbyll dyert e njė burgu.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Mė shumė se ēdo gjė mė tremb budallai qė pėrpiqet tė bėjė biseda inteligjente.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Ēfarė mund tė thuhet pėr njė shoqėri e cila beson se Zoti ka vdekur e qė Elvisi ėshtė gjallė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Mos e rrėzo kurrė njė gardh pa kuptuar pėrse ėshtė ndėrtuar.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Tė mėsuarit nuk mbaron kurrė, pasi bėhet fjalė pėr njė mori mėsimesh, mė i rėndėsishmi i tė cilėve, vjen i fundit.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

E kupton se po plakesh kur tė dhemb gjithkund. E ku s'tė dhemb, nuk punon mė.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Pranoi gabimet e tua para se dikush tjetėr t'i zmadhojė ato.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Njeriu zgjedh mė shpesh tė shfajėsohet me fajet e tė tjerėve, sesa me pafajsinė e vet.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

Puna duhet tė prodhojė njerėz para se tė prodhojė gjėra.


g+
Shpėndaje
SHPĖRNDARJE

S'ėshtė punė qė tė nderon, t'ia hedhėsh atij qė tė beson.TEMAT MĖ TĖ PĖLQYERA
Aforizma.al ėshtė iniciative e Albania Online
Tė gjitha tė drejtat e rezervuara 2004 - 2017
Autori
Pėllumb Syku

NDALOHET RIPRODHIMI I MATERIALEVE PA NJE AUTORIZIM TE VECANTE NGA VETE AUTORI. Ne baze te ligjit Nr. 35/2016 te legjislacionit te Republikes se Shqiperise, ku rrjedh mbrojtja e tė drejtave tė autorit dhe tė drejtave tė tjera tė lidhura me to pėr veprat e natyrės letrare, artistike dhe shkencore. Cdo shkelje do te pasohet me kallezim ne organet e drejtesise.